Nim nastał czas nauki, nim rozpoczęła się historia, panował Wiek Legend

Przez lata Dawcy Imion kryli się w podziemnych kaerach, a astralne potwory, zwane Horrorami, szalały ponad nimi w orgii zniszczenia. Teraz, gdy minął ten mroczny wiek – Pogrom – odważni poszukiwacze przygód powracają na powierzchnię, żeby odzyskać panowanie nad utraconą krainą.

Elfy, orkowie, t’skrangi, ludzie a także przedstawiciele innych ras przemierzają świat oraz badają go, walcząc z dziwnymi stworami i stawiając czoło śmiertelnym niebezpieczeństwom. Wokół nich budzi się kraina zapomnianych, starożytnych miast i nieprzebranych skarbów; kraina, w której powietrze i ziemia, woda i ogień wypełnione są magiczną energią.Earthdawn 4th edition


Po miesiącach przygotowań i tygodniach rozsiewania mniej lub bardziej zaplanowanych plotek, możemy oficjalnie ogłosić co następuje:

W roku 2015 wydawnictwo Fajne RPG planuje wydanie najnowszej, czwartej edycji gry fabularnej Earthdawn.

Oczywiście, nie poradzimy sobie bez Waszej pomocy – już w tym roku wystartuje projekt crowdfundingowy, mający na celu zapewnienie nam środków potrzebnych na wydanie tak olbrzymiego systemu.Okładka ED

Earthdawn to gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG i przez dobrych kilka lat cieszyła się niemałym zainteresowaniem fanów. Earthdawn był także tłumaczony między innymi na język niemiecki, francuski oraz japoński.


Oto co na temat tego projektu ma do powiedzenia Piotr ‚Ramel’ Koryś, koordynator wydania i człowiek, bez którego zdecydowanych działań powrót Earthdawn’a do Polski byłby niemożliwy:

JeźdźcyKiedy prawie rok temu zakładaliśmy z Puszonem Fajne RPG, doszliśmy do wniosku, że będziemy się starali zdobywać licencje na różne gry fabularne – na światowe hity. Od paru miesięcy prowadziłem rozmowy z wieloma firmami. No cóż, szkoda nie wykorzystać faktu, że jestem przyjacielem Shane`a Hensleya, a on sam zna chyba wszystkich w RPG-owym światku – dzięki temu dostałem całkiem dużą bazę danych firm i ludzi w nich pracujących. Samo mailowanie było ciekawe – niektóre z tych firm zachowywały się dość dziwnie, niektóre nawet nie raczyły odpowiedzieć na wiadomości, ale za to w paru trafiłem na ludzi, z którymi idzie się dogadać. Jedną z takich osób jest L. Ross Babcock III – prezes FASA Corporation. Z nim dogadałem bardzo fajną licencje – Earthdawn 4 edycja. Tak, tak – ta, która jeszcze nie wyszła. Będziemy mieli tłumaczenie chyba najszybciej na świecie, bo jeżeli wyjdzie zbiórka na wydanie Earthdawn 4ed PL, to zaczniemy go tłumaczyć pewnie jeszcze na plikach roboczych. A do samego tłumaczenia i redakcji udało mi się zebrać znane z polskiego fandomu Earthdawn`owego twarze – Marcina Pindycha, Michała Kosmalę, Wojtka Czyża, Przemo Kusiakiewicza i Pawła Jankowskiego – a do tego wspomoże ich swoim tłumaczeniowym doświadczeniem Jakub Osiejewski. Swoje wsparcie obiecali również Wojciech ‚Sethariel’ Żółtański (który przygotował dla nas parę słów o tym erpegu), Mariusz ‚Kot’ Butrykowski, Andrzej ‚Enc’ Stój i Marcin ‚Ajfel’ Zawiślak, oraz paru innych fanów tego systemu – ale to nie wszyscy ludzie związani z tym projektem! Jeżeli jesteś fanem systemu i chcesz nam pomóc, napisz do nas!

Ruiny

Wojciech ‚Sethariel’ Żółtański w tym wątku wypowiada się o nowej edycji, na podstawie draftu zasad udostępnionego wspierającym grę na Kickstarterze.

Zajrzycie też na samo forum poświęcone Earthdawn’owi oraz na facebook’owa grupę zrzeszającą polskich fanów systemu!

Na wszelkie pytania odpowiadamy jak zawsze pod kontakt@fajnerpg.pl

Nadchodzi Przebudzenie Ziemi!

Earthdawn is a trademark of FASA Corporation and is used under license.

Przypominamy też o wciąż trwającej zbiórce na wydanie Szarych Szeregów. To wspaniała, bogata w emocje i przeżycia gra, podejmująca trudny temat młodych ludzi w walczących w czasie Powstania Warszawskiego, o której szerzej pisaliśmy tutaj.

Author: Krzysztof

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *