sukcesWitajcie, zapraszamy do zapoznania się ze słowami Michała ‚Puszona’ Stachyry, wydawcy Magii i Miecza. Tak oto podsumowuje on sukces projektu crowdfundingowego:

„W 1993 roku ukazał się pierwszy numer Magii i Miecza.
W 1994 kupiłem swój pierwszy numer. Kultową „10”,
W 1999 napisałem swój pierwszy artykuł. Najprawdopodobniej relację z jakiegoś konwentu
W 2001 zostałem stałym współpracownikiem pisma.
W 2002 roku Magia i Miecz przestała się ukazywać.
Mija wiele lat…
W 2013  na Polconie spotkaliśmy się (ja oraz Maciej ‚lucek’ Sabat) z Jacekiem Rodkiem,by knuć i planować.
W 2014 roku, dzięki wsparciu 1355 osób, które wpłaciły łącznie 98 632 złote (394% pierwotnego planu) legenda powróciła.


Odrodzona Magia i Miecz pojawi się już w sierpniu – jako pismo papierowe, audiobook przygotowany przez audioteka.pl oraz ebook (pdf, epub i mobi). Kolejne 7 numerów jest pewnych, będą pojawiać się co 3 miesiące.
W międzyczasie wydamy również jeden numer specjalny MiMa, którego treść na razie niech pozostanie niespodzianką. Pismo będzie też większe od pierwotnych zamierzeń o 25%, czyli liczyć będzie ok 124-128 stron formatu B5.

100 egzemplarzy pierwszego numeru zostanie wysłanych do wybranych przez Was bibliotek (wasze propozycje możecie zgłaszać w tym poście lub na kontakt@fajnerpg.pl), zaś druga setka trafi do świetlic i innych organizacji pracujących z młodzieżą.

A wszystko to dzięki brawurowej akcji crowdfundingowej na Wspieram.to

Niemożliwe stało się możliwe i dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu osób papierowe pismo o RPGach powraca po dekadzie.
Postaramy się aby było jak najlepsze. Wiemy, że macie duże wymagania, będziemy starali się im sprostać.

Wciąż liczymy na waszą pomoc i wsparcie. Na wasze teksty, ilustracje, pomysły, na wasze dobre słowo i ‚szeptaną’ reklamę (wspomnijcie dawnym kamratom RPG-owym czy kolegom z klasy o naszym piśmie). Liczymy na dobre rady i sugestie – zawsze ich wysłuchamy.
Jeśli chcecie dla nas pisać – ślijcie maila na redakcja@magiaimiecz.net (nad którym piecze sprawuje redaktor naczelny Tomasz Chmielik), a jeśli rysować to adresem dla was jest Bartłomiej ‚Fedek’ Fedyczak i bartek@fedyczak.net  

Jeśli macie dla nas inne propozycje czy pytania to ślijcie je na kontakt@fajnerpg.pl, gdzie udzielimy wam odpowiedzi lub skontaktujemy z odpowiednią osobą.

Chcemy, aby to pismo było nasze i wasze. Będziemy z wami rozmawiać i spotykać się na licznych konwentach – w najbliższych miesiącach na pewno na Dniach Fantastyki, Orkonie, Avangardzie, Flambergu, Worldconie, Polconie, Coperniconie, Kapitularzu, Imladrisie i Falkonie. I nie tylko –  zapraszajcie nas, a postaramy się was odwiedzić.

Mimo, że nie osiągnęliśmy progu 400% będziemy starali się wyjść z pismem dalej, poza internet i konwenty. Toczą się już w tych sprawach rozmowy, będzie ich zapewne znacznie więcej.

Raz jeszcze serdecznie wszystkim wspierającym dziękujemy – to dzięki Wam będziemy mieć pismo o RPG!

Specjalne podziękowania dla osób i instytucji, które hojnie wsparły nas wykupując wysokie nagrody – każda taka wpłata dawała zbiórce solidnego kopa! Dziękujemy też wszystkim, którzy o nas pisali, lajkowali nasze posty i udostępniali zdjęcia. I wszystkim, którzy entuzjastycznie reagowali na hasło „Legenda powraca!”

Jestem niesamowitym szczęściarzem. Pracuje z fajnymi ludźmi, z którymi robimy fajne rzeczy. Wymyślam gry, piszę, rozmawiam, zarządzam.
Jestem wydawcą Magii i Miecza.”

Author: Krzysztof

Share This Post On

1 Comment

  1. ach dopiero dzisiaj sie o tym dowiedzialem, szkda bo tez bym cos pewnie wplacil chociaz nie widze nawet zadnego nr konta

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *